Nuk ia del “Reshit Rusi”, Vllaznia-Skënderbeu luhet në Korçë

Updated: 08:13 - Nëntor 4, 2017

Ka përfunduar “telenovela” se ku do zhvillohet takimi midis Vllaznisë dhe Skënderbeut.

Takimi i programuar të luhet në Shkodër, ka marrë një kthesë të papritur nga zyrtarët e FSHF.

Ndeshja do luhet në Korçë për shkak se në stadiumin  “Loro Boriçi”  po bëhet zëvendësimi i tapetit, ndërsa hipoteza e fushës sportive “ Reshit Rusi” ra poshtë pasi kjo fushë nuk ofron kushtet e favorshme për një zhvillim normal të ndeshjes.

Letra nga FSHF, dërguar klub futboll Vllaznia:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *