Wow, çfarë goli! Kapiteni i Celtic shfrenon fantazinë me këtë gjuajtje

Updated: 16:38 - Gusht 9, 2017

Një gol vërtet spektakolar. Kapiteni i skuadrës së Celtic ka shfrenuar fantazinë duke shënuar një gol pothuajse nga mesi i fushës.

Në minutën e 65-të, Tierney lëshon një silur me plot kuptimin e fjalës duke shtangur jo vetëm portierin, por të gjithë të pranishmit.

Topi i goditur nga 20 vjecari përvecse kishte një potencë të jashtëzakonshme, para se t’i drejtohet trekëndëshit të djathtë, merr dhe një trajektore të cuditshme.

Celtic e fitoi ndeshjen ndaj Kilmarnock me rezultatin 5-0.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *