• Ibrahimovic rikthehet në stërvitje me Manchester United

  Zlatan Ibrahimovic ka lënë pas dëmtimin dhe është shumë pranë rikthimit me ekipin e Manchester United. Sipas tabloidit britanik “The SUN”, “bomberi” suedez ka bërë një hap të madh drejt rikthimit...

 • Lojtari i preferuar? Mourinho habit me zgjedhjen e tij

  Ai ka stërvitur lojtarë yje si Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Etoo, Shevchenko apo Kaka, por Mourinho ka habitur të gjithë me përgjigjen e tij për sa i përket lojtarit që e...

 • Skenari Ibrahimovic, Zlatan mund të jetë sërish te Man United

  E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic mund të jetë sërish te Manchester United edhe pse djajtë e kuq nënshkruan një marrëveshje me sulmuesin Romelu Lukaku. Sipas të përditshmes britanike “The Mirror” ka...

 • Ibrahimoviç rikthehet tek Milan?

  Pas zyrtarizmit të divorcit të tij nga Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç mund të rikthehet tek skuadra e Milanit.  Lajmi vjen nga Suedia, ku gazetarja vendase Xhenifer Vegerup lëshon bombën e radhës...

 • Operohet Ibrahimoviç, Raiola flet për rikthimin

  Karriera e Zlatan Ibrahimoviç nuk ka mbërritur në fund të saj. Lojtari suedez i klasit të lartë është operuar “me sukses”, në ligamentet e gjurit të djathtë, pas dëmtimit të pësuar...

 • Përfundon karriera e Zlatan Ibrahimoviç

  Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic pësoi një dëmtim tepër fatal mbrëmë në ndeshjen e fazës së cerekfinaleve në Europa League ndaj Anderlechtit. Shtatlarti suedez këputi ligamentet dhe do të mbetet jashtë...

 • Ofertë e çmendur për Zlatan Ibrahimoviç

  Manchester United po mundohet që të bindë Zlatan Ibrahimovic që të qendrojë në “Old Trafford”. Tekniku Jose Mourinho e dëshiron sulmuesin suedez të paktën dhe një vit tek skuadra e tij...

 • “Ibra mund të ketë sukses edhe në Mars apo Hënë”

  Shkëlqimi i Zlatan Ibrahimovic me Manchester United në fitimin e kupës EFL Cup është një dëshmi se ai mund të ketë sukses dhe në Mars apo në Hënë, shprehet agjenti i...

 • Ibrahimoviç: Dua të fitoj trofe me Man.United

  Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, ishte vendimtar mbrëmë në fitoren e skuadrës së tij Manchester United kundër St Ettiene-it në Europa League. Megjithëse në një moshë 35-vjeçare, sulmuesi shtatlartë është duke mahnitur...

 • Ibra e mbyll vitin me 50 gola, mposht Ronaldon por jo Messin…

  Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, shënoi sot një gol mjaft të bukur kundër skuadrës së Middlesbrough por për fat të keq gjithcka u anulua nga arbitri kryesor. Nëse goli i...

Faqja Pasuese »