• download

  Zidane beson te përmbysja kundër Wolfsburg

  Trajneri francez i Realit të Madridit, Zinedine Zidane beson se ekipi i tij mund ta përmbysë rezultatin në “Santiago Bernabeu” kundër skuadrës së Wolfsburg. Në konferencën para gazetarëve Zidane ka thënë...

 • zinedinezidane-cropped_1mvnf6e045d7u1wzhv7md5rm9a

  Humbja ndaj Wolfsburg, Zidane merr përsipër fajin

  “Është 100% përgjegjësia imja,- kështu ka marrë përsipër gjithcka vetë trajneri i Realit, Zinedine Zidane në lidhje me humbjen e madrilenëve në “Volksvagen Arena”, me Volfsburg. Sipas tij, skuadrës së Realit...

 • 960

  Ancelotti: Zidane më bëri ta shoh ndryshe futbollin

  Carlo Ancelotti ka zbuluar se Zinedine Zidane i ka ndryshuar mënyrën se si ai mendonte për lojën, duke e nxitur të bënte një ndryshim në taktikë. Menaxheri italian në kohën kur...

 • cristianoronaldo-cropped_1cm7klyh6t0ld1pmi5fdqn8vbj

  Zidane: Nuk do e lejoj Ronaldon të largohet

  Trajneri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane ka reaguar ndaj tifozëve të cilët filluan të tallen me Cristiano Ronaldon në fundjavë. Ronaldo duroi fishkëllimat nga një pjesë turmeje tepër nervoze në...

 • 2776702_heroa

  Real Madrid gati të shesë dy yjet e saj

  Real Madrid është duke u përgatitur për të shitur Isco dhe James Rodriguez këtë verë, sipas Marca. Raportimet pretendojnë se dyshja ka kohë deri në fund të sezonit për të përmirësuar...

 • Screenshot_1

  Zidane: Reali është jashtë garës për titull

  Real Madrid nuk mund ta fitojë La Ligan pas humbjes të së shtunës 0-1 kundër rivalëve të Atletico Madridit, sipas trajnerit Zinedine Zidane. Goli i Antonie Griezmann në pjesën e dytë...

 • Mourinho-and-Zidane-the-divorce

  Tifozët e Realit preferojnë Zidane përpara Mourinho-s

  Pak ditë më parë u ndezën spekulimet për një afrim mes Realit të Madridit dhe Jose Mourinhos. Mediat spanjolle raportuan se presdienti Florentino Perez po e mendon seriozisht hipotezën e zëvendësimit...

 • beckham-cropped_925qqeumw2va182b5vzxjie5n

  Beckham: Zidane është prekur shumë nga sulmet në Paris

  David Beckham ka zbuluar se Zinedine Zidane u tërhoq nga ndeshja e së shtunës e Unicef për fëmijët në Old Trafford sepse ndihej tepër i shkatërruar nga sulmet tragjike terroriste në...