• Genoa-Sampdoria kryesfida e javës në Seria A

  Derbi mbetet një derbi pavarësisht pozicionimit në rënditje. Kryesfida e javës së 12 në Seria A  luhet sonte në mbrëmje në Luigi Ferrari, ku Genoa pret rivalët e qytetit Sampdorian. Edhe...

 • 5 faktorë për rilindjen e Interit

  Interi është i pari në Serie A. Sigurisht ndoshta vetëm për 24 orë, por sa më shumë javë kalojnë rezultatet bëhen më të rëndësishme . Kjo është befasuese, duke pasur parasysh pasojat dhe...

 • Merr fund telenovela “Schick”, sulmuesi transferohet tek Roma

  Ka marrë fund tashmë telenovela “Schick”. Sulmuesi i talentuar çek është transferuar tek skuadra e Romës. Patrik Schick ka arritur një marrëveshje me drejtuesit e Romës të cilët për të marrë...

 • Milan mposhtet në shtëpi nga Sampdoria

  Skuadra e Milanit vazhdon serinë negative të ndeshjeve duke pësuar humbjen e tretë radhazi në Seria A. Ekipi milanez u mposht në San Siro nga Sampdoria me rezultatin 0:1. Golin e...

 • Sampdoria nuk di të ndalet në merkato, transferon ish mbrojtesin e Fiorentines

  Sampdoria nuk di të ndalet në këtë merkato. Ekipi i Massimo Ferreros, ka arritur akordin me ish mbrojtesin e Fiorentines. Mobido Diakite to të jetë lojtari më i ri i Sampdorias....

 • Sampdoria nënshkruan me ish sulmuesin e Juventusit

    Pas shitjes së Eder tek Interi, skuadra e Sampdorias nuk vonon dhe afron zevendesuesin e tij. Lojtari më i ri i Sampdorias do të jetë Fabio Quagliarella. Sulmuesi ka nënshkshkruar...

 • Eder, përfundimisht i Interit

    Sulmuesi i Sampdorias do të jetë neser në Milano për të kryer vizitat mjekësore me Interin. Lajmi u bë i ditur nga Gazzetta Dello Sport. Tashmë dyshimet janë të shuara,...

 • Zyrtare, mbrojtësi i Interit firmos për Sampdorian

    Presidenti i Sampdorias Massimo Ferrero ka zyrtarizuar lajmin, e kalimit të Ranochias tek skuadra italiane. Mbrojtësi që u aktivizua për Interin që nga viti 2010, tashmë do të jetë lojtar...

 • Inter shumë pranë marrveshjes për sulmuesin

    Inter është drejt realizimit të transferimit të sulmuesit të Sampdorias Eder . Siç raporton Sky, neser do të jetë dita vendimtare për Eder. Sulmuesi i natyralizuar në Italian, është një...

 • Mbrojtësi i Interit, zyrtarisht lojtar i Sampdorias

    Mbrojtesi i Interit ka kaluar tek Sampdoria. Braziliani Dodo është lojtar i Sampdorias të pakten për pjesën e mbetur të kampionatit. Inter e ka dhënë lojtarin me formulen e huazimit....

Faqja Pasuese »