• United dhuron spektakël në miqësoren ndaj Galaxy, debuton dhe Lukaku

  Manchester United luajti ndeshjen e parë para sezonale duke dhuruar spektakël përballë amerikanëve të Los Angeles Galaxy, miqësore kjo e vlefshme për turneun “International Champions Cup”. “Djajtë e kuq” arritën të fitonin...

 • Arrestohet ylli i futbollit Romelu Lukaku

  Ylli i futbollit Romelu Lukaku është arrestuar pasi zvilloi një parti në pishinë së bashku me shkoun e tij të Premier League Paul Pogba. Sulmuesi 24-vjeçar u akuzua për prishje të...

 • Man United njofton transferimin e sulmuesit të madh

  Manchester United ka bërë të ditur se ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Everton për të transferuar në “Old Trafford” sulmuesin belg, Romelu Lukaku. “Jemi të kënaqur të njoftojmë se...

 • Lukaku tek United? Sulmuesi belg stërvitet me Pogban

  Prej kohësh flitet për një transferim të mundshëm të sulmuesit të Everton, Romelu Lukaku, tek skuadra e Manchester United. Por disa foto të publikuara në internet i kanë përforcuar këto thashetheme....

 • Lukaku tek Milan?

  Milan me ardhjen e pronarëve të rinj kinez ka hyrë fuqishëm në merkato për të forcuar ekipin që të jetë sa më kompetitiv sezonin e ardhshëm në Seria A. Pasi përflitet...

 • Mourinho dëshiron Lukakun dhe Griezmann

  Manchester United kërkon të përforcohet për të qenë sa më kompetitiv sezonin e ardhshëm dhe këtë gjë synon ta arrijë duke transferuar lojtarë cilësorë. Së fundmi raportohet se “Djajtë e Kuq”...

 • Shkëmbimi Rooney- Lukaku?

  Drejtuesit e Evertonit duhet të luftojnë fortë në merkaton e verës për të mbajtur Romelu Lukakun pasi për sulmuesin kanë shfaqur interes shumë klube të mëdha në Europë. Sipas tabloidit britanik...

 • Fillojnë skenarët e merkatos së dimrit tek Juventus

  Skenare për merkaton e dimrit te kampionët e Seria A-së. Bardhezinjtë kërkojnë të kenë një sulm më të frikshëm dhe më rezultativ. Prandaj ata po ideojne lojtare nga ishulli anglez. Juventusi...

 • Babai i Lukakut: Romelu duhet të luajë tek Man United ose Bayern

  Romelu Lukaku duhet të luajë për Manchester Unitedin ose Bayern Munich. Kështu ka deklaruar babai i sulmuesit të Evertonit. Sulmuesi belg këtë sezon ka realizuar 25 gola në të gjitha garat...

 • Napoli gjen zëvendësuesin e Higuain në rast se ai largohet

  Janë të shumtë zërat që e lidhin sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain, me një largim të mundshëm nga Italia. Por skuadra e Napolit e ka gjetur zëvendësuesin e tij në rast se...

Faqja Pasuese »