• epa05140466 Roma's forward Stephan El Shaarawy jubilates with his teammates after scoring the second goal of the Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs AS Roma at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 2 February 2016. EPA/Elisabetta Baracchi

  Roma është 2 pikë larg zonës Champions

  Roma arrin një tjetër fitore, kësaj radhe kundër Sampdorias. Duket se fryma Spalleti po jep frytet e veta. Roma po kalon një formë të mirë dhe këtë e dëshmoi edhe ndeshjen...

 • Diego-Perotti

  Zyrtare, lojtari i ri i Romes do nënshkruajë sot

    Diego Perotti do të jetë lojtari më i ri i Romes. Lojtari do të udhëtoje sot drejt kryeqytetit Italian, për të kryer vizitat mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën. Lajmi...

 • 12573773_984816098245871_449832092663178381_n

  Roma, zyrtarizon një transferim të madh

  Ervin Zukanoviç është lojtari më i ri i Romes. Mbrojtësi boshnjak u transferua nga Sampdoria tek Roma. Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e Romës. Ndërsa fotot e Zukanoviç...

 • Ashley-Cole

  Mbrojtësi i Romes transferohet në Amerikë

    Lojtari i Romes ka firmosur për ekipin amerikan të Los Angelos Galaxy. Bëhet fjalë për mbrojtësin anglez Ashley Cole. Lojtari pas një karriere të gjatë në Europe, ka vendosur që...

 • 12565499_1316038075088834_5726153636982407880_n

  El Shaarawy foto me shallin e Romes

    Lajmi i bërë i ditur pak më parë për transferimin e El Shaarawy te Roma, tashmë është vertetuar plotësisht. El Shaarayw e ka shoqëruar kalimin e tij te Roma me...

 • download (1)

  Nuk di të ndalet Roma në merkato

    Roma është në kërkim të sulmuesit të Genoas. Diego Perotti është pista e mundshme e drejtuesve të Romes. Pas El Shaarawy-it, blerja tjetër e drejtuesve të Romes duket se do...

 • stephan-el-shaarawy-celebrates-monaco-goal

  Zyrtare, El Shaarawy rikthehet në Seria A

    Stephane El Shaarawy rikthehet ne Itali. El Shaarawy do të kaloje në Serine A, pas huazimit për këtë pjesë të sezonit në Francë. Milani e huazoi sulmuesin tek Monaco për...

 • gervinho-est-revenu-au-top_164851

  Gervinho transferohet në Kine

    Mbaron aventura e Gervinhos tek Roma. Sky raporton se sulmuesi nga Bregu i Fildishtë diten e sotme ka përshendetur shokët e skuadres. E ardhmja e Gervinhos duket se do të...

 • carrots-daniele-de-rossi

  Tifozët tallen me lojtarët e Romës, i quajnë lepuj/ Foto- Video

  Rezultatet e skuadrës italiane së Romës nuk kanë qenë aspakt të mira. Kjo gjë ka sjellur dhe reagime nga tifozët të cilët nuk janë aspak të kënaqur nga performanca e skuadrës...

 • 1103601-17492694-640-360

  Kampionati italian, Inter-Roma dhe Juventus- Torino, takimet kryesore

  Java e 11-të e kampionatit italian të futbollit do të jetë e pasur me supersfida. Në “San Siro“ do të përplasen dy skuadra që këtë edicion janë në pozicionet e larta...

Faqja Pasuese »