• Liverpool “shkatërron” Arsenalin

  Skuadra e Liverpool ka arritur të mposhtë bindshëm Arsenal me rezultatin e thellë 4-0, ndeshje e vlefshme kjo për premierligën angleze. Djemtë e Jurgen Klopp hynë në derbi me motivim të...

 • Man City arrin fitore dramatike në fund (VIDEO)

  Skuadra e Manchester Cityt ka arritur të triumfojë ndaj Bournemouthit me rezultatin 2 me 1, një fitore mjaft vuajtëse kjo për djemtë e Guardiolës të cilët e gjetën golin e fitores...

 • Mourinho thumbon Conten: Nuk humbas flokët duke folur për të

  Vjet tërhoqën vëmendjen e mediave në ligën angleze me episodet e tyre ku sulmonin njëri-tjetrin me deklarata, sa që në një përballje mes skuadrashu desh të debatonin në fushë me tone...

 • Formacioni i vitit në Premierligë

  Kur ka mbetur dhe pak ditë për të përfunduar kampionati, “Goal.com” ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit në Premierëligë. Në formacionin më të mirë gjenden pesë lojtarë të Chelsea,...

 • Chelsea kampion, Antonio Conte feston si i “çmendur”

  Chelsea arriti të siguronte titullin kampion në Premierligë dje në mbrëmje pas fitores 1-0 ndaj WBA. Një gol i shënuar nga sulmuesi Batshuayi, ia dhuroi fitoren dhe titullin skuadrës nga Londra....

 • Chelsea shpallet kampion i Premierligës

  Chelsea ka siguruar titullin kampion në Premierligë kur kanë mbetur edhe 2 javë nga mbyllja e kampionatit. Ekipi i Antonio Contes u shpall kampion pas fitores në transfertë ndaj WBA të...

 • Gareth Bale drejt Anglisë

  Dëmtimet e shumta nuk e kanë lënë atë që të shfaqë më të mirin e tij në kampionatin spanjoll. Bëhet fjalë për uellsianin Gareth Bale i cili raportohet se do të...

 • Mourinho: Nëse arrij finalen e Europa League, në kampionat luaj me ekipin U-23

  Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka paralajmëruar se nëse skuadra e tij arrin finalen e Europa League, në kampionat do të luaj me ekipin U-23, përshkak të kalendarit të ngjeshur....

 • Neymar: Dua të luaj në Premier League

  Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka befasuar të gjithë duke u shprehur se një ditë dëshiron që të luaj në Premier League. Ylli brazilian, gjatë një interviste për tabloidin britanik “The Sun”,...

 • Sergio Ramos drejt Premierligës?

  Për Sergio Ramos ky mund të jetë viti i fundit në “Bernabeu”. Mbrojtësi spanjoll mund të largohet në verë nga Real Madrid për tu transferuar në Premierligë. Sipas Diario Gol, Chelsea...

Faqja Pasuese »