• Dortmund i bën ultimatium Aubameyang

  Emri i Pierre- Emerick Aubameyang është më i lakuari për sa i përket sulmuesëve këtë merkato. Sulmuesi nga gaboni raportohet se kërkohet nga Milan dhe Chelsea por sipas administratorit të Borussia...

 • Aubameyang zgjedh PSG, francezët do paguajnë 70 mln euro për të

  Pierre- Emerick Aubameyang ka zgjedhur që të bashkohet me gjigandët francezë të PSG dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet transferimi i tij. Sulmuesi nga Gaboni kërkohej nga klubet më të njohura...

 • Reali 100 mln euro për Mbappen, PSG në gjurmët e Aubameyang

  Reali i Madridit po synon të përforcohet dhe ka vendosur nën shënjestër një prej talentëve më të mëdha të futbollit europian, Kilian Mbapen. Sipas mediave në Francë, klubi madrilen është gati...

 • Aubameyang: Dua të largohem nga Dortmund

  Pierre-Emerick Aubameyang ka pranuar se ai dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund në verë duke e përshkruar një lëvizje te Real Madrid si “ëndrrën” e tij. Sulmuesi nga Gaboni është një...

 • Aubameyang: Nuk shkoj “kurrë” te Bayern Munich

  Sulmuesi gabonez, Pierre-Emerick Aubameyang, është shprehur se nuk do të nënshkruajë “kurrë” për Bayern Munich, në respekt të tifozëve të Dortmund. “Unë nuk do të shkoj kurrë te Bayern, kjo është e...