• Chelsea's Colombian striker Radamel Falcao takes part in a team training session at Chelsea's training ground in Cobham in south west London, on November 3, 2015, on the eve of their UEFA Champions League group G match against Dynamo Kiev. AFP PHOTO / GLYN KIRK    (Photo credit should read GLYN KIRK/AFP/Getty Images)

  Kinezët nuk ndalen në merkato, Jiangsu kërkon Falcaon

  Tregu kinez i futbollit po përfshin çdo ditë e më shumë futbollistë të njohur në arenën ndërkombëtare. Tashmë në kontinetin aziatik kanë kaluar lojtarë si Jackson Martinez, Ramirez dhe Texeira, dhe...

 • 462638248

  Merkato, Partizani kërkon talentin argjentinas

  Partizani është në luftë për tu ringjitur në fronin e kampionatit shqiptar pas më shumë se dy dekadash, në këtë mënyrë drejtuesit po kërkojnë ta përforcojnë sa më tepër grupin e...

 • Chelsea-v-Crystal-Palace

  Lëvizjet më të fundit të merkatos

  Merkato e dimrit po i drejtohet fundit dhe shumë klube po mendohen të mbyllin negociatat për te siguruar objektivat e tyre në këtë sesion të shitblerjeve. Manchester United po kërkon të...

 • μακ

  Milan, interesohet për sllovakun

    Milan ndjek sulmuesin e PAOK, Robert Mak. Sulmuesi i ditëlindjes 91 shihet si një nga objektivat e mundshëm të Milan. Këtë e konfirmon Sky Sport. Lojtari sllovak aktualisht luan me...

 • 12523002_969517099752678_1301479072622128550_n

  Merkato e Superligës, kthehen ish-lojtarët

  Kthehet Vila te Partizani. Zyrtarisht, drejtuesit e klubit të Partizanit kanë njoftuar se kanë zyrtarizuar nënshkrimin më të ri, pikërisht me ish-futbollistin e të kuqve, Emiljano Vila. Sipas klubit, mesfushori me...

 • Capture

  Transferimi i fundit, Juventus merr lojtarin

  Juventus arrin marrveshjen me Genoan për transferimin e Rolando Mandragora. Lajmi u bë i ditur nëpërmjet faqes zyrtare të Juventusit. Mesfushori nënshkroi një kontratë 5 vjeçare me kampionën në fuqi të...

 • 20140310191538575646

  Skënderbeu arrin akordin me Enis Gavazajn

  Skëndebreu është deri më tani klubi shqiptar më aktiv në merkato, jo vetëm në dalje ku është larguar Olayinka dhe pritet që në pak ditë të largohet edhe Berisha, por edhe...

 • Benzema

  Arsenal hidhet në sulm për Karim Benzema

  Skuadrat e mëdha të Bundesliga dhe Premier Ligue po fillojnë ta marrin me të vërtetë seriozisht merkaton. Pas blerjes së Sterling nga skuadra e Manchester City dhe goditjes së Vidal nga...