• Italia me katër mungesa të rëndësishme ndaj Shqipërisë

  Lista e të dëmtuarve të Italisë po vazhdon të zgjerohet me kalimin e orëve. Pas mungesës së sigurt të Marco Verrattit edhe Daniele De Rossi bashkë me shokun e tij të...

 • Mourinho kërkon Vidal ose Verrattin për mesfushën e United

  Jose Mourinho kërkon të përforcojë repartin e mesfushës tek Manchester United dhe për ta bërë këtë dëshiron të transferojë një mes Arturo Vidal dhe Marco Verrattit. Në fillim u përfol për...

 • “Çmenduri” për Verrattin, Barça ofron 65 mln euro plus Rakitiç

  Barcelona vështirë se heq dorë nga ylli i Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Pasi kanë hasur vështirësi me transferimin e Paulinhos nga klubi kinez i Guangzhoi Evergrande, katalanasit i janë rikthyer pistës...

 • Barcelona kërkon 3 lojtarë, gati të shpenzojë 211 mln euro për ta

  Pas ardhjes së trajnerit të ri, Barcelona është e vendosur për tu përforcuar sezonin e ardhshëm dhe këtë gjë synon ta arrijë duke transferuar tre lojtarë cilësorë. Siç raporton “CIES”, Barca...

 • Chelsea ofron 64 milionë euro për Verrattin

  Pas triumfit në Premierligë, Chelsea synon të përforcohet edhe më shumë duke transferuar lojtarë cilësorë. Sipas burimeve ekskluzive të tabloidit britanik “The SUN”, Chelsea ka bërë një ofertë prej 55 milionë...

 • Verratti zbulon të ardhmen e tij

  Mesfushori i PSG, Marco Verratti ka zbuluar të ardhmen e tij. Në një intervistë për “Tuttosport”, futbollisti italian shprehet se për momentin është i lumtur te ekipi francez por nuk e...

 • Barcelona gjithnjë e më pranë Marco Verrattit

  E ardhmja e Marco Verratti do te jete nje nga “temat” e merkatos verore. Mesfushori i kombetares italiane eshte shprehur se deshiron qe te largohet nga PSG ne sezonin e ardhshem....

 • Agjenti i Vetrattit “trondit” PSG-në

  Mesfushori italian i Paris Saint-Germain, Marco Verratti mund të largohet këtë merkato vere nga kampionët e Francës. Këtë gjë e ka konfirmuar agjenti i tij, Donato Di Campli në një intervistë...

 • Veratti dëshiron largimin nga PSG

  Mesfushori Marco Verratti dëshiron që gjatë merkatos verore të largohet nga ekipi francez i Paris-Saint Germain. Futbollisti italian është i dëshpëruar me eliminimin nga Liga e Kampionëve dhe mendon se ky...