• bale-main_2796015a

  Klubet e Manchesterit “luftë” për Bale

  Gareth Bale mund të rikthehet aty ku i bë i famshëm, në Premier Ligën angleze. Sipas mediave britanike uellsiani kërkohet nga të dy klubet e Manchesterit. Manchester United prej kohësh është...

 • 151125175023-zlatan-ibrahimovic-guardiola-not-a-man-interview-davies-00025226-exlarge-169

  Ibrahimoviç firmos për United nëse ikën Van Gaal

  Nuk ka paqe për Louis Van Gaal. Si të mos mjaftonin rezultatet zhgënjyese dhe hija e Mourinhos vjen edhe një tjetër goditje kësaj here në lidhje me një super yll të...

 • mauricio-pochettino-jose-mourinho

  Man United interesohet për Pochettinon

  Është raportuar shumë se skuadra e Manchester United do të nënshkruajë me teknikun portugez, Jose Mourinho. Por kohët e fundit sipas The Sun drejtuesit e Djajve të Kuq janë interesuar për...

 • Liverpool-v-Manchester-United-Europa-League

  Ferguson:”Dhelprat më kujtojnë shpirtin e United, do shpallen kampion”

  Sir Aleks Ferguson, ish trajneri i famshëm i Manchster Junajdit, mendon se Leicester City e meriton titullin kampion të Anglisë për këtë sezon. Gjyshi krahason shpirtin e dhelprave me shpirtin e...

 • Romelu_Lukaku_3156402b

  Babai i Lukakut: Romelu duhet të luajë tek Man United ose Bayern

  Romelu Lukaku duhet të luajë për Manchester Unitedin ose Bayern Munich. Kështu ka deklaruar babai i sulmuesit të Evertonit. Sulmuesi belg këtë sezon ka realizuar 25 gola në të gjitha garat...

 • mourinho

  Mourinho nënshkruan parakontratë me Man United

  Jose Mourinho ka nënshkruar një parakontratë me Manchester United, kështu raporton Goal.com. Në parakontratën Djajtë e Kuq parashikojnë se nëse ata nuk nënshkruajnë përfundimisht me teknikun portugez përpara 1 majit atëherë...

 • _88691532_sturridge_penalty_reuters

  Europa League, Liverpool mund Manchester United

  Derbi anglez në Europa League shpërbleu Liverpoolin. Jurgen Klopp fitoi duelin e parë me Louis Van Gaal dhe tashmë do të shkojë në “Old Trafford” me dy gola avantazh. The reds...

 • 512483054-e1457516887578

  Manchester United përgatit ofertën për Paul Pogba

  Edhe pse e lanë të lirë mesfushorin në vitin 2012, Manchester United është penduar për këtë transferim dhe kërkon ta rikthejë Paul Pogban në merkaton e verës. Francezi vlerësohet nga skuadra...

 • 2

  Louis van Gaal bëhet karikatura e ditës

  Uebsajti Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës ku personazh kryesorë është trajneri i Manchester United, Louis van Gaal. Karikatura vjen pas gjestit që vetë tekniku i djajve të kuq bëri këtë...

 • marcus1

  Man United mposht Arsenalin 3-2

  Manchester United ka arritur të gjejë rrugën e fitores duke mundur në Old Trafford skuadrën e Arsenalit me rezultatin 3-2. Një ndeshje mjaft emocionuese ku në fund fitimtarët e derbit dolën...

Faqja Pasuese »