• Fekir si Messi, tifozët përfundojnë në fushë

  Kryesfida e javës në kampionatin francez luhej në Stade Geoffroy-Guichard, ku St.Etienne vendas priste Lionin. Vendasit po humbisnin me rezultatin 0-4 dhe goli i pestë nga Fekir ka revoltuar tifozët e...

 • EL/ Një biletë për “kollosët” europian  

  Golat, spektakli dhe rezultatet surprizë në Champions , i hapin rrugë edhe kompeticionit tjetër europian, Uefa Europa League. Mbrëmja e sotme pritet të jetë e zjarrtë për futbolldashëshit shqiptarë, pasi Skënderbeu...

 • Përçahet PSG? Neymar debaton me Cavanin për penalltinë

  Blerja më e bujshme e kësaj merkato vere ishte pa dyshim transferimi i Neymar tek Paris Saint-Germain. Ardhja e brazilianit i ka fuqizuar shumë parizienët por atmosfera në skuadër nuk duket...

 • PSG nuk ndalet, fiton dhe ndaj Lyon 2-0

  PSG nuk di të ndalet, këtë radhë mposhtën pastër 2-0 Lyonin.Vendasit nuk e kishin dhe aq të lehte ndeshjen duke fituar vetëm në fundin e takimit. Edison Cavani ishte ishte protagonist...

 • Arsenal zyrtarizon blerjen e Lacazette

  Arsenal ka zyrtarizuar blejeren e sulmuesit francez, Alexandre Lacazette, për një shifër rekord të klubit, 60 milionë euro plus shtatë bonus. Arsenali beri të ditur se behët fjalë për një kontratë...

 • E kërkonte Juventus, Tolisso zgjedh Bayern Munchen

  Juventus mund ta heqë nga lista e dëshirave Corentin Tolisso-n pasi mesfushori i Lyon është vetëm një hap larg kampionëve të gjermanisë, Bayern Munchen. Sipas medias gjermane “Kicker”, klubi bavarez është...

 • Europa League- Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

  Manchester United do te ndeshet me Celta Vigo ne gjysmefinalet e Europa League, sipas shortit te hedhur te premten ne selien e UEFA ne Zvicer, ndersa Lyon do te perballet me...

 • Europa League: Fitojne Vigo, Lyon e Ajax, barazim për Manchester United

  Fitore per Celta Vigo, Lyon e Ajax, vetem barazim per Manchester United. Keto jane rezultatet e ndeshjeve te para cerekfinale te Europa League: Celta Vigo – Genk            3-2 Ajax – Schalke...

 • Memphis: Nuk ishte e lehtë me Mourinho-n

  Edhe pse ai u “injorua” nga Jose Mourinho tek Manchester United, Memphis Depay insiston se tekniku portugez nuk është një person i keq duke e përshkruar atë si një njeri dhe trajner...

 • Lyon i “rrëmben” barazimin Juventusit në Torino

  Skuadra e Juventusit nuk ka arritur të sigurojë kualifikimin në grupet e Uefa Champions League pasi u ndal në barazim 1-1 ndaj Lyon-it. Zonja e vjetër shënoi e para me anë...

Faqja Pasuese »