• PSG e Inter “në gjurmët” e Bardhit

  Paraqitjet fantastike në këtë fillim sezoni me Levanten në La Liga e kanë bërë Enis Bardhin shumë të kërkuar. Mesfushori ofensiv me origjinë shqiptare por që përfaqëson kombëtaren e Maqedonisë eshtë...

 • Icardi stërvitet para syve të Wanda-s

  Maradona e cilësoi si ndërmjetësen e sulmuesit me trajnerat që kanë drejtuar Argjentinës, por Wanda Nara nuk është ndalur dhe ka vizituar qendrën stërvitore të Interit, ku nuk ka munguar edhe...

 • Eder tek Inter deri në 2021

  Mungesa e hapësirave dhe aktivizimi me pikatore nuk e ka penguar sulmuesin anësor Éder Citadin Martins të zgjasë bashkëpunimin me ekipin italian Inter. Braziliani i natyraizuar në italian është shprehur i...

 • “Dyndje” për Inter-Torino, shiten 70 mijë bileta

  Inter- Torino luhet të djelën, por tifozët kanë nisur që sot “të mbushin” San Siro-n. Sipas drejtuesve zikaltër deri më tani janë shitur rreth 70 mijë bileta, shifër kjo që pritet...

 • Skriniar përfundon “në lupën” e Barcelonës e Atletikos

  Ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme, eksperienca e Milan Skriniar tek Inter, duke u  shndërruar në liderin e ri të prapavijës zikaltër. Sllovaku i transferuar gjatë verës nga...

 • Inter vazhdon me hapin e Napolit, fiton ndaj Hellas Verona

  Interi ka shënuar një tjetër fitore duke mbajtur hapin e kryesuesëve të Napolit. Zikaltërit mposhtën në udhëtim Hellas Verona me rezultatin 2-1. Nerazzurët e nisën takimin më mirë duke dominuar, por...

 • Milan dhe Inter “duel” për talentin Korean

  Pas blerjes nga kinezët, Inter dhe Milan hedhin sytë edhe nga lojtarët aziatikë. Han Kwang-Song, sulmuesin në pronësi të  Cagliarit i cili po shkëlqen këtë fillim sezoni te Perugia në Serinë...

 • Mancini “përjashton” Juven: Titulli do luhet mes Napolit dhe Interit

  Tekniku i Zenith St Petersburg, Roberto Mancini ka folur rreth kampionatit italian, ku sipas tij favoritët për titull këtë vit janë Napoli e Inter, si dhe Roma që mund të jetë...

 • 5 faktorë për rilindjen e Interit

  Interi është i pari në Serie A. Sigurisht ndoshta vetëm për 24 orë, por sa më shumë javë kalojnë rezultatet bëhen më të rëndësishme . Kjo është befasuese, duke pasur parasysh pasojat dhe...

 • Real Madrid interesohet për Icardin

  Kapiteni i Interit, Mauro Icardi, mund të largohet nga ekipi zikaltër në fund të sezonit. Real Madridi vazhdon të jetë në kërkim të një sulmuesi të ri. “Los Blancos” po mendojnë...

Faqja Pasuese »