• Trajneri i Argjentinës nuk grumbullon sërish Gonzalo Higuain

  Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës me Perunë dhe Ekuadorin muajin e ardhshëm. Në këtë listë mungon sërish...

 • Dy superklube duan Higuainin

  Liga e Kampioneve është një ëndërr, një objektiv i madh, por ndoshta edhe një trampolinë për të nisur një cikël të ri, sepse shpesh herë ka ndodhur që lojtarë ose talente...

 • Juve mposht Monacon në Francë, vendosin dy golat e Higuain

  Skuadra e Juventusit ka arritur të marrë një fitore tepër të rëndësishme duke triumfuar në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve ndaj Monacos në Francë me rezultatin 0 me 2....

 • “Mund të shkaktojmë dëme”

  Gonzalo Higuain nxeh atmosferën në vigjilje të sfidës së kthimit të fazës çerekfinale të Champions League me Barcelonën duke thënë se në Camp Nou do të shkojmë për të luajtur njësoj...

 • Higuain: Jam te Juventus për të fituar Ligën e Kampioneve

  Gonzalo Higuain ka ndezur sfidën Juventus – Barcelona, ndeshje kjo që do të luhet pas disa ditësh dhe është e vlefshme për cerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Sulmuesi argjentinas ka theksuar...

 • Higuain mbërrin në Torino, qindra tifozë presin argjentinasin

  Njeriu që tronditi themelet e merkatos në Itali, Gonzalo Higuain ka zbarjuar në Torino nën thirrjet entuziaste të  qindra tifozëve juventin që ndodheshin në ambjentet e jashtme të aeroportit “Caselle”. Nëse...

 • Juventus siguron Higuain, 94.7 milion euro për Napolin

  Duket se i ka ardhur fundi edhe telenovelës Gonzalo Higuain. Sipas mediave italiane gjithcka është konkretizuar dhe  argjentinasi do të jetë shumë shpejt në Torino për të veshur fanellën e Juventusit....

 • Man United ofron 88 milion euro për Higuain

  Manchester United është në kërkim të një sulmuesi goli dhe emri i fundit që po qarkullon në listën e tyre është ai i argjentinasit, Gonazlo Higuain. Higuain ka zgjuar interesimin e...

 • Higuain dënohet me 4 ndeshje

  Napoli duhet të luajë pa Gonzalon Higuain katër ndeshjet e ardhshme në Seria A. Sipas Gazeta dello Sport sulmuesi argjentinas do të dënohet me 4 ndeshje, çka do të thotë se,...

 • Napoli gjen zëvendësuesin e Higuain në rast se ai largohet

  Janë të shumtë zërat që e lidhin sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain, me një largim të mundshëm nga Italia. Por skuadra e Napolit e ka gjetur zëvendësuesin e tij në rast se...

Faqja Pasuese »