• Manchester United ofron 100 milionë euro për Bale

  Edhe pse po shfaq një formë mjaft të mirë, skuadra e Manchester United është e vendosur për ta forcuar akoma më tepër ekipin. Një nga emrat që po qarkullon së fundmi...

 • Mourinho thumbon Zidane: Nëse Bale nuk luan, e blej unë

  Në prag të sfidës për Superkupën e Europës mes Manchester United dhe Realit të Madridit, trajneri i “Djajve të Kuq” ka thumbuar rivalin e tij, Zinedine Zidane. Mourinho e ka pranuar...

 • Chelsea në garë për shërbimet e Gareth Bale

  Chelsea është futur seriozisht në garë për shërbimet e anësorit të Realit të Madridit, Gareth Bale, sipas raportimeve të fundit të Sunday Express. Ish- futbollisti i Tottenham është drejt largimit nga...

 • Zidane lëshon “bombën”: BBC mund të mos jetë më

  BBC e famshme e Realit të Madridit mund të mos jetë më. Kështu ka deklaruar me keqardhje trajneri i “Los Blancos”, Zinedine Zidane gjatë një interviste pas humbjes 4-1 së Realit...

 • Presidenti i Realit merr ofertë për Bale

  Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dëshiron ta shes Gareth Balen te Manchester United. Sipas Diario Gol, Ed Woodward ka bërë gati një ofertë prej 100 milionë euro për uellsianin. Me...

 • Gareth Bale drejt Anglisë

  Dëmtimet e shumta nuk e kanë lënë atë që të shfaqë më të mirin e tij në kampionatin spanjoll. Bëhet fjalë për uellsianin Gareth Bale i cili raportohet se do të...

 • Bale “tremb” Real Madrid

  Gareth Bale nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit nga Reali i Madridit. Sulmuesi uellsian është shprehur se është i hapur për të biseduar me klubet e interesuara për të, shkruan...

 • Gareth Bale humbet gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

  Kur nuk është një sezon me fat, nuk është dhe kaq. I tillë po rezulton edicioni 2016-2017 për një prej yjeve të futbollit botëror Gareth Bale. Pas dëmitmit në tendinat e...

 • Bale mund të jetë i gatshëm kundër Napolit

  Gareth Bale është pranë rikthimit. Uellsiani i cili u dëmtua në nëntor do të vijojë stërvitjen me grupin që këtë javë. Trajneri Zidan shpreson ta ketë të gatshëm në përballjen e...

 • Gareth Bale në dyshim për “El Classicon” ndaj Barcës

  Gareth Bale është një nga elementët kryesor në “puzzle”-in e trajnerit Zinedine Zidane tek Reali i Madridit. Uellsiani në shumë takime ka bërë diferencën me shpejtësinë e tij duke qënë alternativë...

Faqja Pasuese »