• alegri600101182020121030233916

  Merkato pankinash, Alegri merr ofertë nga Çelsi

  Çelsi duket se ka ideuar se cili do të jetë pasardhësi i Guus Hiddink për të drejtuar pankinën në Stamford Bridge. Holandezi i cili  ka marrë drejtimin e skuadrës përkohësisht deri në fund të sezonit, duket se do të zëvendësohet me Massimiliano Allegri sipas portalit Italian “Calciomercato.com”. Alegri 48 vjeç, ka marrë një ofertë prej 7.4 milionë eurosh në vit për katër sezone në Premier League. Ndërkohë, vetë trajneri duket i emocionuar nga oferta dhe e konsideron transferimin në ishull si një ëndërr që do të kthehet në realitet. Çelsi, gjithashtu, do të duhet t’i paguajë edhe një dëmshpërblim Juventus-it, duke parë se Allegri ka një kontratë me klubin deri në 2017-ën. Juventus duket se ka një formë mjaft të mirë në këtë moment me, që aktualisht kanë fituar 13 ndeshjet e fundit të luajtura në kampionat. Alegri e coi vjet Juven edhe në finale të Champions League dhe kjo ka rritur kuotat e teknikut Italian. Duket se mes kandidaturave të shumta bossi Roman Abramovic ka piketuar  Alegrin, pasi Pep Guardiola firmosi te Manchester City, ndërkohë që negociatat me trajnerin e Atletico Madrid dhe ish-tekniku i Kilit, Simeone nuk kanë avancuar. Prej kohësh pankina e Çelsit nuk ka gjetur qetësinë pasi shumë trajner kanë ardhur edhe ikur, ndërkohë që Murinjo i cili ishte si një emblem edhe ai u largua nga drejtuesit e klubit londinez.

 • 5076

  Çelsi ndalet nga Uatford, vetëm 0-0

  Një skuadër me oshilacione dhe që nuk mund të kthehet te një vijimësi. E kështu, Chelsea nuk ka shkuar përtej barazimit 0-0 ndaj Uatford në një ndeshje relativisht të fortë, por...

 • during the Barclays Premier League match between Southampton and Leicester City at St Mary's Stadium on October 17, 2015 in Southampton, England.

  Roman Abramovich, ofertë marramëndese për Jamie Vardyn

  Skuadra londineze e Chelseat, është gati të paguajë një shumë marramëndëse tek Leicester për Jamie Vardy. Në shkrimin e publikuar nga Daily Mail, thuhet se presidenti i Chelseas, Roman Abamovich, do...

 • download

  Chelsea, zyrtarizon qëndërmbrojtesin Amerikan

    Chelsea nënshkruan me lojtarin e New York Red Bull. Mbrojtësi Matt Miazga do të jetë perforcimi më i ri i Londinezve. Lojtari ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare. Mbrojtësi gjithashtu...

 • download

  Leicester, prane sulmuesit të Chelseat

  Pas sfumimit të pistes Eder, ekipi kryesues i Premiere Liges angleze, Leicester, i ka hedhur syte tek sulmuesi i Chelseas. Objektivi i Leicester duket se do te jetë sulmuesi francez, Loic...

 • Chelsea-v-Crystal-Palace

  Lëvizjet më të fundit të merkatos

  Merkato e dimrit po i drejtohet fundit dhe shumë klube po mendohen të mbyllin negociatat për te siguruar objektivat e tyre në këtë sesion të shitblerjeve. Manchester United po kërkon të...

 • images

  Mesfushori i Chelseat, zyrtarisht transferohet në Kinë

    Tashmë zyrtare, transferohet tek skuadra kineze e Jiangsu mesfushori i Chelseat. Braziliani Ramires tashmë është zyrtarisht lojtar i Jiangsu. Lajmi u bë i ditur nga Tuttomercatoweb. Ramires pas 5 sezonesh...

 • Robin van Persie, Manchester United

  Chelsea, tenton ish sulmuesin e Manchester United

    Chelsea pasi zyrtarizoi afrimin e Alexandre Patos, tenton të nënshkruaje me një tjetër sulmues. Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Manchester United, Robin Van Persie. Lojtari aktualisht luan për Fenerbache...

 • premier-league

  Leicester ruan kryesimin në Premiere Lige, pas rënies së Arsenalit

    Derbi londinez fitohet nga Chelsea. Ekipi i drejtuar nga Guus Hidink ka arritur të fitoje përballë Arsenalit të Arsene Venger me rezultatin 0-1 Goli për Chelsean u shënua nga Diego...

 • during the Serie A match between UC Sampdoria and Juventus FC at Stadio Luigi Ferraris on January 10, 2016 in Genoa, Italy.

  Chelsea kërkon trajnerin Allegri

  Chelsea është në kërkim të një trajneri për edicionin e ardhshëm. Zhgënjimi që po përjetojnë kampionët në fuqi këtë edicion pasi është vërtetë i madh, ç’ka solli edhe shkarkimin e Jose...

Faqja Pasuese »