• Marotta: Nëse Dybala dëshiron të largohet, le të ikë!

  Edhe pse Juventus ka në organikën e saj një xhevahir si Paolo Dybala, për Beppe Marottën nuk bën problem largimi i tij. Drejtori i përgjithshëm i “Zonjës së Vjetër” ka surprizuar...

 • Dybala tek Barcelona, flet Marotta: Nuk e shesim

  Ditët e fundit është folur gjithnjë e më shumë për një transferim të Dybalas nga Juventus tek Barcelona. Fjalët lojtarit tronditën ambientin bardhezi, “Nëse një klub më kërkon, është Juventusi që...

 • Juventus gjen zëvendësuesin e Bonuccit

  Pas shitjes së Bonuccit tek skuadra e Milan, Juventusi është hedhur menjeherë në sulm për të gjetur zëvendësuesin e tij dhe me sa duket objektivi i duhur është mbrojtësi grek i...

 • Merkato e Juventus, bardhezinjtë fokusojnë të rinjtë

  Nuk ka frena për transfertimet te Juventus. Të rinjtë janë në fokusin e “Zonjës së Vjetër”. Planet e merkatos duket se janë për të marrë futbollistë cilësorë por edhe për të...