• carlo-ancelotti-579843

  Ancelotti kërkon Bonuccin dhe Marquinhos te Bayern

  Leonardo Bonucci dhe Marquinhos janë dy emrat e rinj që Carlo Ancelotti ka në listë për të ndërtuar Bayernin e tij për sezonin e ardhshëm. Trajneri italian është i fiksuar mbas...

 • Mario-Götze-10

  Juventus pas Mario Gotzes

  Në merkaton e verës së kaluar ishte objektivi numër një i skuadrës por kjo nuk do të thotë se Juventus ka hequr dorë për të. Mediat italiane raportojnë se Zonja e...

 • mehdi-benatia-bayern-munchen_1s2ehmhfi1q6v1m931sefy74gf

  Juventus kërkon mbrojtësin e Bayern

  Mbrojtësi i Bayern Munich, Benatia ka përfunduar në radarët e kampionëve të italisë, Juventus. Sipas mediave italiane, Benatia duket se në fund të sezonit do të largohet nga “Bavarezët”, pasi thuhet...

 • 2E1CC26700000578-0-image-a-31_1456060667458

  Sammer: Muller mund të largohet vetëm nëse Bayern falimenton

  Është folur shumë për një largim të mundshëm të yllit gjerman Thomas Muller nga skuadra e Bayernit të Munich për në Angli, ku Manchester United e kërkon atë me insistim. Këtyre...

 • 1BA9FB17000005DC-0-image-a-143_1454189251498

  Lewa nuk do e përfundojë karrierën te Bayern

  Robert Lewandowski ka lënë të kuptohet se në një të ardhme ai mund të largohet nga skuadra gjermane e Bayernit të Munichut. Sulmuesi polak ka thënë se është i lumtur në...

 • Shkodran-Mustafi

  Bajerni Mynih kërkon Shkodran Mustafin

  Dëmtimi i Jerome Boateng ka vendosur në lëvizje drejtuesit e Bajernit të Mynihut për të gjetur një alternativë të vlefshme për të zëvendësuar mbrojtësin ganezo-gjerman. Në majën e listës së dëshirave...

 • _87862703_pen

  Kampionati gjerman, Bajerni e nis 2016 me fitore

  Bajerni e nis vitin 2016 po ashtu si kishte mbyllur 2015-ën, duke fituar. Në takimin hapës të javës së 18-të në Bundesligë kampionët e Gjermanisë mposhtën 2-1 Hamburgun falë përformancës optimale...

 • manuel-neuer-cropped_1io54c6kdabdy1gszxouh6rglg

  Neuer lëshon sinjale largimi: “Ndoshta një ditë mund të dua diçka tjetër”

  Manuel Neuer ka pranuar se ai mund të largohet në një farë mënyre nga Bayern Munich në të ardhmen. Portieri gjerman iu bashkua Bayern Munich nga Schalke në korrik të vitit...

 • 1919882_heroa

  Pep Guardiola zbulon arsyen e largimit nga Bayern

  Pep Guardiola vendosi në muajin dhjetor të mos rinovonte kontratën e tij me Bajernin e Mynihut e cila përfundon më fund të këtij sezoni. Ishte vetë klubi bavarez që konfirmoi largimin...

 • of Muenchen battles for the ball with of Darmstadt during the round of 16 DFB Cup match between FC Bayern Muenchen and Darmstadt 98 at Allianz Arena on December 15, 2015 in Munich, Germany.

  Interesi i Real Madrid për Leva-n shqetëson Bayernin

  Bayern Munich tashmë përvec largimit të Pep Guardiolës i frikësohet dhe një largimi të mundshëm të sulmuesit Robert Lewandowski. Sulmuesi polak është vënë nën radarin e gjigandëve spanjoll të Realit të...

Faqja Pasuese »