• Bayern i rikthehet “pistës” Sanchez

  Bayern Munchen është e vendosur t’i rikthehet negociatave për të nënshkruar me futbollistin e Arsenal, Alexis Sanchez, raporton ESPN. Bavarezët interesoheshin për kilianin që në merkaton e verës por dështuan ta...

 • Largimi i Sanchez dhe Ozil në merkaton e dimrit…”i mundshëm”, sipas Wenger

  Largimi gjate merkatos se dimrit i yjeve te Arsenalit, Alexis Sanchez dhe Mesut Özil eshte “i mundshem”, ka deklaruar te enjten trajneri i tyre, Arsène Wenger, nderkohe qe kontratat e tyre perfundojne ne fund te sezonit. “Eshte e mundshme”,...

 • Sanchez tek Man City, arrihet marrëveshja me Arsenal

  Alexis Sanchez është drejt zyrtarizimit si lojtar i Manchester Cityt. “The Citiziens” raportohet se kanë arritur marrëveshjen me Arsenal dhe zyrtarizimi do të vijë brenda pak orëve, shkruan “Sky Sports”. Sipas...

 • Monaco gati 50 milionë euro për Alexis Sanchez

  Pas shitjes së disa yjeve si Bernard Silva dhe Mendy tek Man City, si dhe Bakayoko tek Chelsea, Monaco po kërkon të forcojë skuadrën këtë merkato. Klubi nga principata po përgatit...

 • “Lumë” ofertash për Alexis Sanchez

  Alexis Sanchez ka shkaktuar “tërmet” tek skuadra e Arsenal. Sulmuesi kilian u ka thënë shokëve të skuadrës se dëshiron që të largohet këtë verë nga topcinjtë. Sipas Daily Mail, futbollisti kërkohet...

 • Neymar i thotë “PO” PSG-së, por… me një kusht!

  Presidenti i Paris Saint-Germain, Al Khalaifi është duke pritur përgjigjen e Neymar pasi ai është i gatshëm të paguajë klauzolën 222 milionë euro për ta larguar brazilianin nga Barcelona dhe për...

 • Sanchez pranë PSG-së për 45 milionë paund

  Alexis Sanchez ka shumë të ngjarë që të jetë futbollist i Paris Saint Germain sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që publikohet në tabloidin “The Sun”, që citon median franceze, sulmuesi kilian...

 • Sanchez kërkon largimin: Dua të luaj në Champions

  Alexis Sanchez është shprehur se dëshiron të luaj në Ligën e Kampioneve, duke i dhënë një sinjal largimi skuadrës së Arsenal. Sulmuesi kilian ka deklaruar për “Radio Sport Chile” se dëshiron...

 • Bayern gati ofertën “faraonike” për Sanchez

  Bayern Munchen ka vendosur si objektiv kryesor për të transferuar këtë merkato vere sulmuesin e Arsenal, Alexis Sanchez. Kampionët në fuqi të Gjermanisë janë interesuar për të marrë shërbimet e sulmuesit...

 • Bayern pranë nënshkrimit me yllin e Arsenal

  Sulmuesi kilian i Arsenal, Alexis Sanchez është gati ti japë lamtumirën “Topcinjëve” për të nisur një aventurë të re larg Premierligës. Sipas burimeve të “Times”, Sanchez është gjithmonë dhe më pranë...

Faqja Pasuese »