Skënderbeu leksion Kukësit në “Zeqir Ymeri”

Updated: 16:06 - Tetor 2, 2017

Skënderbeu nuk ndalet as në javën e katërt të Superligës Shqiptare. Korcarët arritën të fitonin një transfertë të vështirë ndaj Kukësit në stadiumin “Zeqir Ymeri” me rezultatin 2-1.

Skuadra e Ilir Dajës ka dominuar lojën ndërsa golat për korçaret u shënuan nga Bruno Dita (31’) dhe Sabjen Lilaj (penallti 84’), ndërsa golin e vetëm për verilindorët e shënoi Bakaj (penallti 36’).

Pas kësaj fitoreje, Skënderbeu kryeson e vetme Superligën me 10 pikë të grumbulluara 3 më shumë se Kukësi i vendit të dytë.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *