Shqipëria ngjitet në renditjen e FIFA-s

Updated: 20:18 - Mars 9, 2017

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur të përmirësojë pozicionin në renditjen e FIFA-s, edhe pse në muajin e analizuar nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje.

Kuqezinjtë tashmë e shohin veten në vendin e 54-ët në klafisikimin botëror.

Ndërkohë që përmirësim ka bërë dhe përfaqësuesja e Kosovës duke u renditur në vendin e 164-ët.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *