Sanchez tek Man City, arrihet marrëveshja me Arsenal

Updated: 17:30 - Gusht 31, 2017

Alexis Sanchez është drejt zyrtarizimit si lojtar i Manchester Cityt. “The Citiziens” raportohet se kanë arritur marrëveshjen me Arsenal dhe zyrtarizimi do të vijë brenda pak orëve, shkruan “Sky Sports”.

Sipas “Sky Sports”, Manchester City përmirësoi ofertën e dytë nga 50 në 60 milionë paundëve dhe Arsenali është pajtuar gjithashtu.

Burime të “Sky Sports” kanë mësuar se tashmë çdo gjë ka përfunduar dhe zyrtarizimi nuk do të bëhet derisa Arsenali të gjejë zëvendësuesin, e ndërsa Lemar i Monacos është afër kalimit te “Topçinjtë”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *