Russell Westbrook lojtari më i mirë i sezonit 2016-2017

Updated: 16:54 - Qershor 27, 2017

Basketbollisti i ekipit te Oklahoma City, Russell Westbrook, eshte zgjedhur lojtari me i mire i sezonit 2016-17 ne Kampionatin e NBA-se, te henen ne mbremje ne New York.

Westbrook, 28 vjec, zevendeson ne kete trofe lojtarin me te mire te Golden State, Stephen Curry, i zgjedhur MVP dy vite me radhe ne 2015 e 2016.

Ai ishte ne rivalitet me James Harden (Houston) dhe Kawhi Leonard (San Antonio).

Pavaresisht se Oklahoma City u eliminua ne turin e pare te play-off nga Houston (4-1), Westbrook ka realizuar nje sezon te rregullt historik per te me statistikat e veta./ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *