Rooney rikthehet në shtëpi

Updated: 16:25 - Korrik 10, 2017

Wayne Ronney rikthehet në klubin e fëmijërisë pas 13 vitesh. 31 vjecari, është shprehur jam i lumtur që jam rikthyer në shtëpinë time. Ai ka firmosur një kontratë 2 vjecare, dhe do të mbajë numrin 10.

Anglezi do të paguhet 150 mijë eruo në javë, me këtë pagë do të jetë lojtari më i paguar në historinë e klubit. Rooney u largua nga Everton në vitin 2004 kur ishte vetëm 18 vjec.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *