Ronaldo me 68 gola i bashkohet Gerd Mylerit në Europë

Updated: 11:12 - Nëntor 14, 2016

Cristiano Ronaldo ka barazuar nivelin e Gerd Myler dhe Robi Keane me 68 gola ndërkombëtarë të shënuar në Europë me dopietën e tij përballë Letonisë.

Kapiteni i Portugalisë shënoi një penallti dhe një gjysmë-rofishatë të mrekullueshme në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës, duke shënuar 7 gola në tre ndeshjet e fundit.

Ronaldo, goditi shtyllën edhe dy herë të tjera, dhe shprehu ndjenja zemërimi që nuk mundi të shënojë.

Ylli i Real Madrid ka shënuar më shumë gola se çdo lojtar tjetër në arenën ndëkombëtare, është 12 gola para Messi-t, dhe ndodhet prapa Ferenc Puskas (84 gola), Sandor Kocsis (75) dhe Miroslav Klose (71)

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

 EPA/MARIO CRUZ

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

 EPA/MARIO CRUZ

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

 EPA/MARIO CRUZ

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

EPA/MARIO CRUZ

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

EPA/MARIO CRUZ

Portugal's player Cristiano Ronaldo (R) scores the third goal against Latvia during the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Algarve Stadium, in Faro, Portugal, 13 November 2016. EPA/MARIO CRUZ

 EPA/MARIO CRUZ

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *