Recital i Mesit,Barcelona thyen Juventus me rezultain e thellë 3-0

Updated: 10:40 - Shtator 13, 2017

Barcelona thyen Juventus me rezultain e thellë 3-0 në një ndeshje ku lideri blaugran Leo Mesi ka dhëne recital ne fushën e lojës, duke shënuar dy, nga 3 golat katalanas. Lionel Mesi ka qenë në top formë në ndeshjen e pare ne grup ne Champions League.

2 gola te tij dhe nje performance sinjifikative, kane ndikuar në një hakmarrje të ftohte per eleminimin e vitit të kaluar. Argjentinasi tregoi gjithë klasin e tij ndaj finalistëve të turneut, duke ndihmuar Barcelonën të fitonte 3-0 dhe të kthehej menjëherë në ekipin favorit për të dominuar grupin.

Në fakt ishte Juventusi që prodhoi më shumë lojë në pjesën e parë, por në momentin që Mesi filloi të luante me ritmin e tij të zakonshëm, u bë i pandalshëm nga bardhezinjtë. Goli erdhi në frymëmarrjet e fundit te pjesës së parë, avantazhit në fundin e pjesës së parë ishte një kryevepër saktësie e “Pleshtit”.

Në perseritje te te lojes, kroati Rakitiç dyfishoi shifrat, pas doli i lire brenda zones

 2-0. Goli i tretë, përsëri vepër e argjentinasit, vulosi fitoren 3-0 të katalanasve perballe njke juventus Juventus që u duk anemik ne kunderpergjigjjjen e tij.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *