Real Madrid sfidon Barcelonën, kërkon Coutinho-n

Updated: 17:37 - Nëntor 3, 2017

Real Madrid po shpreson të parakalojë Barcelonën për nënshkrimin me yllin e Liverpool, Philippe Coutinho, shkruan “Mundo Deportivo”.

Barcelona po ushtron presion për futbollistin brazilian për ta marrë atë që në merkaton e Janarit. Megjithatë, madrilenët kërkojnë ti sfidojnë katalanasit dhe kanë filluar kontaktet me “The Reds”.

Real kërkon ta sjellë Coutinhon në Madrid në merkaton e verës duke i lënë të nënkuptojë klubit të Liverpool që të refuzojë cdo ofertë nga Barca.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *