PSG nuk ndalet, fiton dhe ndaj Lyon 2-0

Updated: 07:41 - Shtator 18, 2017

PSG nuk di të ndalet, këtë radhë mposhtën pastër 2-0 Lyonin.Vendasit nuk e kishin dhe aq të lehte ndeshjen duke fituar vetëm në fundin e takimit.

Edison Cavani ishte ishte protagonist i një goli mjaf të bukur, dhe një 11-metërshi të humbur.

Goli i dytë erdhi në minutën e 86-të kur portieri i Lyon priti një gjuajtje te Mbappe, por topi u kethyer ne këmbët e mbrojtësit Morel duke shënuar autogol.

Me shifrat 2-0 mbyllet takimi i javës, së 5-të të kampionatit francez. PSG-ja ndodhet, në vëndin e parë me 15 pikë të plota.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *