PSG kërkon Sanchez, Klubi francez gati të shpenzojë 60 mln euro për kilenin

Updated: 13:21 - Janar 7, 2017

PSG ka nisur të lëvizë për të afruar në Francë yllin e Arsenalit, Aleksis Sançez. Sulmuesi  kilen nuk ka rinovuar kontratën me londinezët dhe klubi parizien kërkon të përfitojë duke i ofruar lojtarit një pagë prej 12 milion eurosh në sezon, ndërsa 70 milion euro do ti ofrohen klubit anglez  për kartonin e kilenit

Alexis Sanchez deri më tani nuk ka pranuar të rinovojë kontratën aktuale me Arsenalin e cila përfundon në verën e vitit 2018. Nga ky ngërç kërkon të përfitojë në maksimum PSG.

One Comment

  1. bonehead

    Janar 8, 2017 at 15:54

    Perse eshte vene foto e Chicharito’s se Bayer Leverkusen ne artikull?

    Kaq injorant jeni?

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *