PSG gati të paguajë klauzolën 100 milionë euro për këtë portier

Updated: 09:49 - Qershor 18, 2017

Të pakënaqur nga paraqitjet e portierit Trapp, skuadra e Paris Saint- Germain është në kërkim të një gardiani në portë.

Dëshira e kryeqytetasve të Francës janë Gianluigi Donnarumma i Milanit dhe Jan Oblak i Atletico Madridit.

Ky i fundit që është vetëm 24 vjeç, ka një klauzolë prej 100 milionë euro, por Nasser Al Khalifi, presidenti i PSG, nuk ka ndërmend të kursejë aspak për të siguruar portën e PSG-së për shumë vite. 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *