Problemet me mesfushën, Barcelona hedh sytë nga Goretska

Updated: 11:51 - Nëntor 2, 2017

Ikja e Xavi, dëmtimet e shpeshta të Iniesta dhe rendimenti i dobët nga mesfushorët aktual, ka bërë që Barcelona të synojë firmën me një mesfushor të ri.

Drejtuesit kanë hedhur sytë nga Bundesliga, dhe konkretisht tek Shalke 04.

Leon Goretska pëlqehet shumë nga Valverde dhe pritet që në merkaton e janarit të hidhen në sulm për të firmosur me gjermanin- shkruan  Bild.

Mesfushori i avancuar është një lojtarë mjaft pulivalent pasi 22 vjeçari mund të luajë në të dyja krahët e sulmit, si organizator apo dhe si sulmues pykë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *