Partizani në krizë, humbet dhe ndaj Kamzës

Updated: 15:58 - Nëntor 4, 2017

Tjetër humbje, tjetër rezultat zhgënjyes për Partizanin. Pas disfatës në shtëpi ndaj Flamurtarit, djemtë e trajnerit Marc Iuliano mposhten sërish. Këtë herë nga skuadra e sapo ngjitur në kategorinë superiore, Kamza.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-0 me Kamzën që shënoi gol në fund në minutën e 83-të.

Një kundërsulm vrasës i vendasve, i cili nisi me Sebino Plakun dhe në fund finalizohet me gol nga Ymeraj.

Demat e kuq janë plotësisht në krizë dhe këtë gjë e vërtetojnë rezultatet të marra ndeshjet e fundit, gjë që e bën Partizanin të jetë larg luftës për titull kampion.

Ndeshja e futbollit, Kamza-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne fushen e Kamzes./ FOTO: LSA

Ndeshja e futbollit, Kamza-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne fushen e Kamzes./ FOTO: LSA

Tifozet e partizanit gjate ndeshjes se futbollit, Kamza-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne fushen e Kamzes./ FOTO: LSA

Olsi Rama, anetari i KQZ Bledar Skenderi, deputeti i PDIU, Aqif Rakipi, gjate ndeshjes se futbollit, Kamza-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne fushen e Kamzes./ FOTO: LSA

Ndeshja e futbollit, Kamza-Partizani, 1-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne fushen e Kamzes./ FOTO: LSA

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *