Partizani dështon dhe ndaj Lushnjes, renditen të fundit në tabelë

Updated: 20:55 - Tetor 2, 2017

Në “Selman Stërmasi”, Partizani dhe Lushnja luajtën ndeshjen e fundit të javës së katërt të Kategorisë Superiore.

Të kuqtë nuk mundën të shkojnë më tej se një barazim 0-0, duke konfirmuar tashmë zyrtarisht krizën që ka përfshirë skuadrën.

Dy shtylla në minutat e fundit me Sukajn në minutën e 88 dhe Atandën në minutën e parë të shtesës ishin të vetmet shkëndija të takimit të sotëm, ndërkohë që pas 4 ndeshjesh, një ekip pretendent për titull nuk ka arritur akoma të shënojë asnjë gol.

Partizani dhe Lushnja kanë vetëm nga dy pikë dhe mbyllin renditjen, me të kuqtë në vendin e fundit prej golavarazhit.

Ndeshja e futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet. FOTO: LSA

FUTBOLL PARTIZANI LUSHNJA – Ndeshja e futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Drejtori i pergjithshem i FK Partizani, Luciano Moggi dhe Presidenti i FK Partizani, Gazmend Demi, gjate ndeshjes se futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet. FOTO: LSA

Trajneri i Partizanit, Mark Iuliano, gjate ndeshjes se futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Ndeshja e futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Ekipi i Partizanit, duke pozuar per nje foto, perpara ndeshjes se futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Drejtori i pergjithshem i FK Partizani, Luciano Moggi dhe Presidenti i FK Partizani, Gazmend Demi, gjate ndeshjes se futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Ndeshja e futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Ndeshja e futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO:LSA

Deputeti i PS, Bashkim Fino dhe Kryetari i Bashkise se Lushnjes, Fatos Tushe, gjate ndeshjes se futbollit, Partizani-Lushnja, 0-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Selman Stermasi, ne kryeqytet.FOTO: LSA

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *