Kombëtarja inaguron “Loro Boriçin” me barazim ndaj Marokut

Updated: 23:00 - Gusht 31, 2016

Kuqezinjtë inaugurojnë me barazim stadiumin e rikonstruktuar “Loro Boriçi” në Shkodër.

Ndeshja e vlefshme për miqësoret para eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018” mes Shqipërisë dhe
Marokut, u mbyll me rezultatin e bardhe 0-0.

Miqve iu anulua edhe një gol në këtë takim për shkak të një pozicioni jashtë loje.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (4-3-3): Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Lenjani, Xhaka, Basha, Abrashi, Hyka, Gashi, Cikalleshi.

Trajner: De Biazi
Maroku: El Kajoui, Dakosta, El Moutakui, Dirar, El Ahmadi, Amrabat, Fajr, Tanane, En¬Nesyri, Buhaduz, Aguerd
Trajner: H. Renard

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *