NBA: Rezultatet e ndeshjeve të turit të parë të play-off

Updated: 10:00 - Prill 29, 2017

Rezultatet e ndeshjeve te turit te pare te play-off-it ne NBA, qe jane luajtur te premten ne mbremje, jane:

Ne Atlanta,

Washington mund Atlanta 115 – 99

Washington fiton 4-2 dhe kualifikohet ne turin e 2-te

Ne Chicago,

Boston mund Chicago 105 – 83

Boston fiton 4-2 dhe kualifikohet ne turin e 2-te

Ne Salt Lake City,

LA Clippers mund Utah 98 – 93

LA Clippers dhe Utah jane 3-3

Ndeshjet e tjera:

Cleveland – Indiana 4 – 0

Toronto – Milwaukee 4 – 2

San Antonio – Memphis 4 – 2

Golden State – Portland 4 – 0

Houston – Oklahoma City 4 – 1

/ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *