Memushaj: Nuk meritonim të humbnim kështu, nuk flas për arbitrin

Updated: 00:06 - Nëntor 13, 2016
screenshot_3

Humbja 3-0 perballe Izraelit ne Elbasan Arena, i la te zhgenjyer dhe njekohesisht te surprizuar lojtaret e tifozet kuqezi.

Pas 20 minutave te para te nisur me vrull, erdhi kartoni i pare i kuq dhe penalltia qe ndryshuan rrjedhen e ndeshjes .

Mesfushori Ledian Memushaj tha se te tilla gjera ndodhin ne futboll, edhe pse nuk e prisnin ne ndeshjen e sotme

Ledian Memushaj:Janë gjëra që në futboll ndodhin, nuk duhet të ndodhte sot me ne por ja që ndodhi. Të them të drejtën e nisëm disi lehtë ndeshjen, dhe pastaj ngelëm me një lojtar më pak dhe pësuam gol. Filluam të luanim disi pas golit të tyre por në momentin më të mirë tonin morëm edhe një tjetër gol dhe pastaj ndeshja skishte më histori. Nuk mund të flas për gjyqtarin. Nuk e meritonim humbjen 0-3 dhe për këtë fakt më vjen më shumë keq”.

Shqiperia me kete rezultat mbeti ne vendin e 4-t te grupit G me 6 pike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *