Mediat angleze: Rooney largohet nga Manchester United

Updated: 13:23 - Janar 28, 2017
download

Wayne Rooney dhe Manchester United janë pranë një divorci. Sulmuesi anglez, i cili shkroi historinë me “Djajtë e Kuq” si golashënuesi më i mirë i klubit, pritet të largohet në merkaton e verës.

Rooney mund të përfundojë në Superligën e Kinës, kështu shkruan The Sun.

Gjatë këtij muaji është përfolur se Rooney ka marrë një ofertë të majme nga Kina, një milionë paund në javë ose 48 milionë paund në sezon. Të presim e të shohim deri në shohim deri në merkaton e verës…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *