Matuidi refuzoi “gjigantët” e Anglisë për Juventusin

Updated: 17:16 - Shtator 6, 2017

Blerja e re e Juventusit këtë merkato, Blaise Matuidi ka zbuluar se ai refuzoi klubet e mëdha angleze për t’iu bashkuar “Zonjës së Vjetër” këtë sezon.

Sipas tabloidit britanik “The SUN”, mesfushori francez refuzoi ofertat e majme të Arsenal, Manchester United dhe Cityt vetëm për tu transferuar në Serie A.

Sipas “France Football”, treshja e gjigantëve evropianë bënë të pamundurën tek PSG-ja, por Matuidi vendosi të bashkohej me “Zonjën e Vjetër” e cila pagoi 20 milionë euro për të marrë kartonin e francezit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *