MARCA: Messi nuk pranon rinovimin me Barcelonën

Updated: 12:53 - Nëntor 14, 2016

Lionel Mesi ka refuzuar ofertën e Barcelonës për rinovimin e kontratës. Mediat spanjolle raprtojnë se kapiteni pas ka reflektuar i ka thënë për momentin jo klubit katalanas. Marrëveshja aktuale e 29 vjeçarit përfundon në verën e vitit 2018, teksa Mesi shpesh herë ka deklaruar se dëshiron ta mbyllë karrierën në Argjentinë

Lionel Messi dhe Barcelona kanë qënë gjithnjë nëj binon fitues dhe fjalët debat dhe pakqënaqësi nuk kanë ekzistuar ndonjëherë mes klubti katalanas dhe yllit argjentinas, megjtihatë së fundmi duket se jo gjithcka ka shkuar në përspsmëri.

Sipas të ëprditshmes së njohue madrilène “marca”, kapiteni ka refuzuar të rinvojë kontratën e tij me Barcelonën. 5 herë fituesi i topit të artë e ka marrë këtë vendim gjatë muajit korrik teksa ndodhej me pushime, pasi ka reflektuar ka vendosur ti thotë jo ofertës së klubit azul-gran.

Në dukje është e qartë që dicka nuk shkon, madje tashmë ridalin në skenë fjalët e Leos që dëshiron ta mbyllë karrierën në argjentinë tek skuadra e NeWells , aty ku hodhi hapat e para si futbollit, dhe ndoshta ky refuzim ka të bëjë pikërisht me këtë dëshirë të numrit 10, pasi kontrata që i prorozohet nga Barcelona ëshët afat gjatë dhe me shifra ekonimike të rëndësishme, më konkretisht 21 milion euro neto në seozn plus bonuse që lidhen me golat e realizuar.

Megjtihatë raportohet se babai i tij që është njëkohësisht edhe menaxheri kërkon që të negocjojë me drejteusit e barcelonës, c’ka mund të përkthhet edhe si një hap para drejti zgjatjes së marrëveshjes aktuale e cila përfundon në qershor të vitit 2018. Natyrisht alternativat nuk i mungojnë 29 vjecarit, ku klube të pasura si Manchester City, Masnchester United e PSG janë gati të shpenzojnë shifra marramëndëse për shërbiemt e argjentinasit

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *