Manchester United fiton me Anderlechtin, CSKA suprizon Benfikën

Updated: 15:17 - Shtator 13, 2017

Manchester United  ka mundur belgët e Anderlecht me rezultatin 3-0. “Djajt e kuq” pritën në stadiumin “Old Tramford” kampionët belg të Anderlechtit për llogari të grupit  A. Sfida u zbllokua në minutën e 35 nga mesfushori belg Maruan Fellaini. 31 vjeçari kerceusakt  me kokë në zonë dergoi topin në rrjetë.

Me këtë rezultat do të mbyllet  pjesa e parë e takimit. Në fraksionin e dytë të sfides Manchesteri do të gjente golin e dytë në min 53 –të  me autor ish sulmuesin e Anderlecht Romeu Lukaku. Per rezultatin final te krejt takimit do te mendonte talenti anglez i Manchesterit, sulmuesi Markus Rashford, i cili shënoi golin e 3 –te, 6 minuta para përfundimit.

Ne takimin tjeter te grupit A,  portugezet e Benfikes priten ne stadiumin “daluz” ruset e CSKA-se. Pjesa e pare e takimit u mbyll me rrjeta te pa prekuara , megjithe perpjekjet e te dy skuadrave. Ne fraksioni e dyte, skuadra e Benfikes gjejne rrugen e rrjetes me autor sulmuesuin zvicerian Haris Seferovic ne minuten e 50-te.

Por ruset e CSKA se shenuan nje gol te befte, duke barazuar rezultatin me mesfushorin brazilian Vitinjo ne minute e  63.  8 minuta me vone skuadra mike e cska-se befason serish duke kthyer ndeshjen, me Timur Zhaneltimov 1-2. Pjesa e mbetur ishte mjaft e luftuar per te dyja ekipit, por rezultati nuk ndryshoi deri ne vershellimen perfundimtare te arbitrit spanjoll Roberto Undiano. Sakaq, Manchester United dhe CSKA pas suksesit qe moren kane nga 3 pike, ndersa  Anderlecht dhe Benfika mbyllin grupin A pa pikë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *