Luis Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Brazilit

Updated: 22:02 - Nëntor 13, 2016

Luis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit. Reshjet e dendura të shiut bënë që pista të ishte e vështirë dhe 5 makina u detyruan të mbyllnin garën që në xhirot e para.

Nico Rosberg, doli në vendin e dytë.

5 pilotë humbën kontrollin duke u përplasur me muret mbrojtëse të pistës.

I pari që doli nga pista ishte Grosjean për tu pasuar nga Ericsson dhe Raikkonen, Palmer i Renault dhe në xhiron e 48-të braziliani Filipe Massa.

epaselect epa05630121 British Formula One driver Lewis Hamilton (C), of Mercedes team, and German Formula One driver Nico Rosberg (R), of Mercedes team in action behind the safety car during the Formula One Grand Prix of Brazil, at Interlagos race track in Sao Paulo, Brazil, 13 November 2016.  EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

epa05630159 Dutch Formula One driver Max Verstappen, of Red Bull team, in action during the Formula One Grand Prix of Brazil, at Interlagos race track in Sao Paulo, Brazil, 13 November 2016.  EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

epa05630173 British Formula One driver Lewis Hamilton, of Mercedes team, in action during the Formula One Grand Prix of Brazil, at Interlagos race track in Sao Paulo, Brazil, 13 November 2016.  EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

epa05630394 British Formula One driver Lewis Hamilton, of Mercedes, celebrates after winning the Formula One Grand Prix of Brazil, at Interlagos race track in Sao Paulo, Brazil, 13 November 2016.  EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *