Lojtarët e kombëtares urojnë Pavarësinë e Shqipërisë

Updated: 19:43 - Nëntor 28, 2016

Lume urimesh nga futbollistet e kombetares shqiptrare te futbollit per 104 vjetorein e shpalljes se pavaresise se Shqiperise.

Përmes rrjeteve sociale djemte e arte,shenuan ndejene krenarine e enje dite krejtesisht te vecante.

Lojtarët aktualë të Kombëtares, por edhe ish-kapiteni Lorik Cana, futbollistë të cilët kanë zgjedhur të luajnë me Kosovën, apo edhe Granit Xhaka, kanë postuar foto me urimet e tyre për të gjithë shqiptarët.

Gezuar Shqiperia ime shkruan Andil Lala…
Gezuar pavaresine gjithe shqiptareve poston Odise Roshi
Me tej Armando Sadiku poston nje foto me flamurin kombetar.
Jahmir Hyka ka gjtur vargjet e Naim Frasherit.
Ti shqiperi me jep nder, me jep emrin shqiptar
Nga Londra Granit Xhaka ka uruar shqiptaret kudo ndodhen gezuar ,
Me tej Lorik Cana nuk kas kopment vetem nje foto qe flet shume.
Dhe ne fund megrim Mavraj,
Ka punuar me shume me fotomontazh por ka bere nje takim te improvizuar me histori.
Ja ku eshte me Ismail qemalin ne vend te Isa Boletini
Keto ishin disa nga postimet e botes se futbollit, nderkohe poi bashkangjisim edhe urimet e Ora News . Gezuar diten e flamurit!

333 2222 xhaka

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *