Liverpool drejt marrëveshjes me Salah

Updated: 13:46 - Qershor 19, 2017

Liverpool është drejt marrëveshjes me Salah, sulmuesi i Romes do të largohet nga Roma për shifrën e 40 mln.

Egjiptiani pritet të mbërrijë këtë jave ne Anfield Road , për t’ju nënshtruar testeve mjekësore.

Oferta e parë e Liverpool ishte 28 mln por klubi verdhekuq e refuzoi, por tashmë lojtari ka shprehur largimin madje duke postuar dhe foto me dy, tifozë të Liverpool ç’ka le te kuptohet largimi i tij.

Këtë sezon që sapo mbaroi 25 -vjeçari shënoi 19 gola  dhe 12 asistë në Seria A, ai më parë ka veshur fanellen e Baselit, Celsit, Fiorentinës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *