Lista e zezë e De Biasit, Abrashi mund të përfundojë jashtë kombëtares

Updated: 12:54 - Nëntor 14, 2016

Përfaqësuesja shqiptare pas dy fitoreve rradhazi në takimet e para të kualifikueseve të boëtrorit, tashmë ka rregjistruar dy disfata të njëpasnjëshme. Nëse humbja ndaj Spanjës nuk është për tu dramatizuar, rezultati 0-3 kudnër Izraelit ka ngritur dyshime të shumta. Mes të tjerave një nga pikëpyetjet ka të bëjë me Amir Abrashin. Kudnër spanjkollëve qëndroi në stol, po ashtu edhe ndaj izraelit dhe këtu është fjala për nëj mesfushor që vetëm para një 10 ditësh u ëprfshir në formacionin e javës në Europë si rezultat i paraqitjeve të tij tek Freiburgu.

Spekulohet se ka nisur një krisje mes 26 vjeçarit dhe teknikut kuqezi, menjëherë aps përfudnimit ët takimit përballë Lischtensteinit në Vaduz, ku Abrashi u zëvendësua pa nisur ende pjesa e dytë.
Në fakt raporti mes trajnerit italo-shqipatr dhe futbollistëve që le të them ii kanë kërkuar llogari nuk ka qënë aspak i ngrohtë. Kujtojmë rastin e Alban Mehës, i cili nga omenti që pati nëj debat me De Biasin nuk u aktivuza më në skuadrën kombëtare, për ët ardhur tek talent Xhaka në Europian që pas zëvendësimti ndaj Zvicrës shprehu pakënaqësinë e tij dhe qëndroi ëpr disa ndeshje rradahzi në stol.

Më i fundit është a ii ergys kaces. Korcari madje deklaroi se nuk dëshiron të laujë në kombëatre sat ë jetë de biasi në stol, dhe tekniku ja thjeshtësoi duek mos e përfshirë fare në listë ëpr këtë ndeshje. Të jetë Abrashi rasti ëm i fundit i konfliktit të grëndshëm mes de biasit dhe lojtarëve, kjo mbetet ëpr tu vërtetuar, gjithsesi kombëtarja duhet të shkojë përtej hatërmbetjeve personale, si naga na e trajenrit po ashtue dhe nga ana e lojtarëve

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *