Kupa e konfederatave starton sot

Updated: 12:03 - Qershor 17, 2017

Gjithçka është gati  në stadiumin Zenit Arena ku sfida hapëse do të nisë sot në oren 17.00 me  ndeshjen  Rusi – Zelandë.

Në këtë kompeticion do të përballen 8 skuadra të ndara në 2 grupe me nga 4 ekipe. Nuk perjashtohen talentet dhe surprizat, në këtë kompeticion që shërben si provë për kampionatin botëror që starton në vitin 2018.

Rusia duke qenë prites se Boteror-it është kualifikuar direkt në fazën e grupeve. 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *