Klasifikimi i FIFA-s: Vazhdon të kryesojë Argjentina, e ndjekur nga Brazili dhe Gjermania

Updated: 16:16 - Mars 9, 2017

Argjentina vazhdon te kryesoje klasifikimin e FIFA-s, publikuar te enjten, e ndjekur nga Brazili (2e dhe Gjermania (3), ne nje Top 10 te pandryshuar.

Polonia, pa luajtur ndeshje nderkombetare, ka fituar nje pozicion, duke shkuar ne vendin e 12-te, klasifikimi me i mire ne historine e saj, duke qene para Anglise, qe mban vendin e 14-te.

Nderkohe, Republika Ceke (42, +4), Egjipti (20, +3) finalist i pafat ne CAN-2017 ndaj Kamerunit dhe Senegali (28, +3), kane regjistruar proreset me te mira mes 50 vendeve me te mira.

Klasifikimi i ardhshem i FIFA-s do te publikohet ne 6 prill, nderkohe qe ndeshjet eliminatore per Kupen e botes 2018 ne Rusi do te nisin ne fund te marsit.

Klasifikimi i FIFA-s i 9 marsit 2017 eshte:

1. Argjentina

2. Brazili

3. Gjermania

4. Kiili

5. Belgjika

6. Franca

7. Kolumbia

8. Portugalia

9. Uruguai

10. Spanja

/ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *