Kalendari 2017-2018 në Superiore, shkëndija mes pretendentëve që në javët e para

Updated: 13:04 - Korrik 11, 2017

Sot është hedhur shorti i Kategorisë Superiore për edicionin e sezonit 2017-2018 dhe ajo që bie në sy është se përballjet e mëdha që vitet e fundit jemi mësuar ti shohim në ndeshjet e fundit të fazave, këtë herë do t’i kemi që në fillim.

Në kampionatin elitar të futbollit në vendin tonë përballjet e para që mund të cilësohen paraprakisht për titull janë Partizani-Kukësi në javën e dytë, në të tretën do të luhet dueli Skënderbeu-Partizani dhe në të katërtën është sfida mes Kukësit dhe Skënderbeut.

FAZA 1

Java 1

Partizani-Laçi

Kukësi-Kamza

Skënderbeu-Flamurtari

Lushnja-Vllaznia

Teuta-Luftëtari

Java 2

Laçi-Luftëtari

Vllaznia-Teuta

Flamurtari-Lushnja

Kamza-Skënderbeu

Partizani-Kukësi

Java 3

Kukësi-Laçi

Skënderbeu-Partizani

Lushnja-Kamza

Teuta-Flamurtari

Luftëtari-Vllaznia

Java 4

Laçi-Vllaznia

Flamurtari-Luftëtari

Kamza-Teuta

Partizani-Lushnja

Kukësi-Skënderbeu

Java 5

Skënderbeu-Laçi

Lushnja-Kukësi

Teuta-Partizani

Luftëtari-Kamza

Vllaznia-Flamurtari

Java 6

Laçi-Flamurtari

Kamza-Vllaznia

Partizani-Luftëtari

Kukësi-Teuta

Skënderbeu-Lushnja

Java 7

Lushnja-Laçi

Teuta-Skënderbeu

Luftëtari-Kukësi

Vllaznia-Partizani

Flamurtari-Kamza

Java 8

Laçi-Kamza

Partizani-Flamurtari

Kukësi-Vllaznia

Skënderbeu-Luftëtari

Lushnja-Teuta

Java 9

Teuta-Laçi

Luftëtari-Lushnja

Vllaznia-Skënderbeu

Flamurtari-Kukësi

Kamza-Partizani

One Comment

  1. Mhill Deda

    Korrik 12, 2017 at 11:45

    Na publikoni edhe fazen e dyte me qe jemi ndjekes te futbollit shqiptare, ne se keni mundesi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *