Juventusi nis ofensivën: Po, e duam Donnarumma

Updated: 11:41 - Qershor 17, 2017

Donnaruma shihet si pasardhësi i Buffon, te bardhezinjtë. Këtë e ka konfirmuar dhe drejtori sportiv Marotta për gazetën “Corriera della Sera”.

Të enjten Donnarumma nuk rinovoi me Milan kjo le të hapur mundësinë e largimit këtë verë duke parë që kontrata i skadon verën e vitit 2018 dhe për këtë arsye Milan e humb lojtarin me parametra zero.

 Për portierin interesohen edhe  Real Madrid, Parisi të cilët janë të gatshem të ofrojnë deri më 30 mln.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *