Gruaja e Bonuccit: U largua nga Juventus për shkak të ambientit

Updated: 16:08 - Shtator 19, 2017

Gruaja e Leonardo Bonuccit, Martina, ka thënë se burri i tij nuk është larguar nga Juventusi shkaku i problemeve me Allegrin. Mbrojtësi i qendrës fillimisht kishte bërë debat me trajnerin para ndeshjes me Porton ku u la jashtë skuadrës. Ndërsa zërat janë se italiani ka pasur edhe përplasje fizike me bashkëlojtar në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit.

“Vendimi i tij nuk kishte të bënte shkaku i zënkave me Max Allegrin. Në aspektin profesionale marrëdhënia mes palëve është vendimtare. Leonardo vendosi të largohej pasi ambienti nuk ishte i njëjtë më për të dhe tani po provon një aventurë të re. Bonucci si kapiten te Milani? Nuk e fsheh. Nuk jam mësuar me këtë. Ai vendosi të vijë të Milani më mënyrë anonime dhe unë si grua e mirë e përkraha”.

“Në fund do të jetë një gjë e mirë, pasi nuk do të kemi një derbi në familje. Djali jonë Lorenzo, është fans i madh i Torinos dhe Andrea Belottit. Ndonjëherë Leonardo dhe Andrea takoheshin në qendrat tregtare të Torinios”, ka thënë Martina Maccari për Rai Radio 1./ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *